Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë rezulton pozitiv me COVID-19

Florian Kamberit i duhet të presë akoma për të luajtur me fanellën e Kombëtares. Sulmuesi, prej të cilit pritet shumë, nuk do të jetë gati për tu grumbulluar me Kombëtaren as për ndeshjet e nëntorit.

Shkak për këtë bëhet, se sulmuesi ka rezultuar pozitiv me loronavirus. Pas tamponëve të kryera së fundmi te skuadra zvicerane e St Gallenit, është zbuluar se Kamberi ishte pozitiv.

Pas kësaj, lojtari është futur menjëherë në karantinë dhe do të qëndrojë aty deri sa t’i largohet virusi. Mesa duket Kamberin po e ndjek fati i keq dhe po ia bën të pamundur të luajë me Kombëtaren, duke parë se është hera e disatë që sulmuesi nuk arrin të debutojë dot me Shqipërinë.

Një hall më vete ky edhe për trajnerin Reja, që në grumbullimin e javës së ardhshme, duhet të përballet me mungesa të shumta, ku Uzuni është me loronavirus, Roshi, Dermaku dhe Bare vuajnë dëmtimet, por mund të mungojnë edhe Gjasula e Ramadani për shkak të rregullave shtrënguese prej COVID-19.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...