Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Takim i ministrit Mariçiq me ambasadorin holandez, Dirk Jan Kop

Shkup, 17 shtator, zhurnal.mk – Në Ministrinë e Drejtësisë sot u mbajt takim mes ministrit të Drejtësisë, Bojan Mariçiq dhe ambasadorit të Mbretërisë së Holandës në vend, Dirk Jan Kop.

Nga Ministria informojnë se në fokus të takimit të sotëm ishte agjenda reformuese e Ministrisë së Drejtësisë dhe projektet e përbashkëta për evropianizim, përforcim të sistemit të sundimit të së drejtës dhe mbrojtjes së të drejtave të njeriut.

Ministri Mariçiq theksoi se Ministria e Drejtësisë po përgatitet në mënyrë aktive për fillim të negociatave dhe hapjen e Kapitullit 23: Jurisprudenca dhe të drejtat fondamentale, ndërsa Holanda është partnere e rëndësishme dhe mbështetëse e evropianizimi të Maqedonisë së Veriut.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...