Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Taravari: Në Shtip dhe Pllasnicë mundë të emrohen ushtrues detyre, s’ka nevoj për shpenzime

Shkup, 5 nentor – Sekretari Gjeneral i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari ka deklaruar se Koalicioni Aleanca dhe Alternativa nuk mbështesin organizmin e zgjedhjeve të jashtzakonshme lokale në Shtip dhe Pllasnicë,sipas tijë në kohë pandemie do të ishte e pa logjikshme për mandat shtatë mujorë të bëhen shpenzime të panevojshme.

Sipas Taravarit shumë më mirë do të ishte që të caktohen ushtrues detyre Kryetar Komune ashtu siç e mundësonë ligji për vetqeverisje lokale deri në mbajtjen e zgjedhjeve të rregullta lokale në vitin 2021.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...