Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

“Target-Fortesa”, ish kryshefi i Gjorçes kërkon 20 mijë euro dëmshpërblim

Shkup, 4 dhjetor, zhurnal.mk – Seanca e radhës për rastin “Target-Fortesa”, është cabktuar për më 9 dhjetor. Mes dëshmitarëve të sotëm në këtë lëndë ishte edhe ish kryeshefi i stacionit policorë të Gjorçe Petrovit, Bojan Veliçkovski i cili tha se ka dyshuar se po përgjohet në mënyrë ilegale dhe për këtë arsye ka parashtruar kërkesë deri në PSP, që të konfirmohet nëse është ndjekur në jo-ligjërisht.

“Arsyet se pse kam qenë i ndjekur nuk i di, por mund të supozoj se vetëqeverisja lokale në Karposh në atë kohë ishte pushteti i vetëm i opozitës. Me to unë kisha kontakt zyrtar, në pajtim me detyrat profesionale. Unë gjithashtu isha pjesë e sigurimit gjatë rrënimit të “Kosomos”, në këtë dyshoj, jo se e di sakt se përse jam përgjuar”, tha dëshmitari Veliçkovski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...