Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Të infektuarit nga coronavirusi do të marrin pagë të plotë deri sa janë në pushim mjekësor

Shkup, 4 nëntor, zhurnal.mk – Qeveria e Maqedonisë gjatë ditës së djeshme vendosi që punonjësit të cilët kanë simptoma apo janë të infektuar me COVID-19 si dhe personat të cilët ndodhen në izolim, por janë pa simptoma dhe është konstatuar se janë pozitiv me coronavirusi, do të marrin pagë të plotë NETO edhe pse janë në pushim mjekësor.

“Në mbledhjen e sotme u shqyrtua Informacioni në lidhje me rregullimin e pushimit mjekësor të punonjësit e infektuar me COVID-19 si dhe te punëtorët të cilët ndodhen në izolim për shkak të parandalimit të infektimit”, thonë nga Qeveria.

Ata shtojnë se pagesa do të jetë 100% nga paga që e kanë si për personat me COVID-19 ashtu edhe me personat që ndodhen në izolim.

Po ashtu rekomandohet që organizatat e vërtetuara me ligj, dhe organet tjera shtetërore, personat fizik, komunat dhe organet tjera gjithashtu ta respektojnë këtë vendin.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...