Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Të shfrytëzohen rrugët tjera alternative për dalje nga Shkupi derisa rikonstruohet bul. “Aleksandar Makedonski”

Shkup, 14 tetor – Qyteti i Shkupit apelon deri te qytetarët t’i shfrytëzojnë rrugët alternative gjatë qarkullimit të tyre me automjet  gjatë daljes nga Shkupi në drejtim lindor, nëpërmjet bulevardit Aleksandar Makedonski për shkak të aktiviteteve teknike për rikonstruimin e tij.

“I lusim pjesëmarrësit në komunikacion ta shfrytëzojnë rrethrrotullimin e Shkupit përmes daljeve në Vizbeg , qarkorja në Mirkovc dhe  qarkorja  nëpër bulevardin e sapondërtuar Hristijan Todorovski Karposh, si dhe rrugët paralele 808 (te fabrikat “Evropa” dhe “Birraria e Shkupit”), udhëkryqi i bulevardit Kiro Gligorov, kthesa nëpërmjet rrugës Pero Nakov, duke u lidhur për në rrugën Bllagoja Stefkovski dhe pastaj shfrytëzimi i drejtimit prej në QS “Hipodrom” dhe drejt Velesit  përmes Idrizovës”, informojnë nga Qyteti i Shkupit.

Prej atje sërish apelojnë  qytetarët të jenë të durueshëm dhe t’i respektojnë kushtet e sapovendosura  në rrugë, si dhe regjimet e veçanta të  komunikacionit me të cilat rregullohet komunikacioni gjatë rikonstruimit të bulevardit frekuentues Aleksandar Makedonski.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...