Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Teheran, një i plagosur nga shpërthimi në një stacion karburanti

Të paktën një person është plagosur në një shpërthim në një stacion karburanti në kryeqytetin iranian Teheran, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Një cisternë karburanti mori flakë përderisa shkarkonte ngarkesën e saj në një stacion në rrugën Perouzi të Teheranit”, tha për televizionin shtetëror Jalal al-Maliki, një zëdhënës i departamentit të zjarrit.

Ai tha se zjarri është vënë nën kontroll dhe se të plagosurit u transferuan në një spital.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...