Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Tesla Tequila tani është një produkt i vërtetë dhe tashmë është shitur

CEO i produktit të tekilës me markë Tesla, Elon Musk, e ka quajtur atë ‘Teslaquila’.

Ky produkt tani është një gjë e vërtetë – megjithëse quhet zyrtarisht Tesla Tequila – ai vjen në një shishe tërheqëse shumë të pazakontë. Problemi i vetëm? U shit shumë shpejt, transmeton Telegrafi.

Në të vërtetë nuk është një surprizë që Tesla vendosi të nisë produktin e saj të tequila. Kompania e Elon Musk ka një histori të lëshimit të produkteve që nuk janë në mënyrë rigoroze vet automobila, domethënë Tesla.

Alkooli prodhohet nga Nosotros Tequila me Speakeasy Co. Siç mund ta prisni, kjo tequila premium ofrohet me një çmim 250 dollarë, për të qenë i saktë, një çmim që përfshin tarifën e transportit.

Tequila u shit shpejt, por duket se ka plane për të ofruar më shumë.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...