Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

“The New York Times” zgjedh aktorët më të mirë të shekullit

“The New York Times” ka publikuar një renditje me 25 aktorët dhe aktoret më të mira të këtij shekulli.

Gazeta prestigjioze shkruan se këta janë aktorët “të cilët kanë eklipsuar kolegët e tyre në ekranin e madh”.

1. Denzel Washington
2. Isabelle Huppert
3. Daniel Day-Lewis
4. Keanu Reeves
5. Nicole Kidman
6. Song Kang-ho
7. Toni Servillo
8. Zhao Tao
9. Viola Davis
10. Saoirse Ronan
11. Julianne Moore
12. Joaquin Phoenix
13. Tilda Swinton
14. Oscar Isaac
15. Michael B. Jordan
16. Kim Min-hee
17. Alfre Woodard
18. Willem Dafoe
19. Wes Studi
20. Rob Morgan
21. Catherine Deneuve
22. Melissa McCarthy
23. Mahershala Ali
24. Sonia Braga
25. Gael Garcia Bernal

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...