Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Tjetër ditë e zezë për Italinë, 636 të vdekur dhe rreth 38 mijë të infektuar me Covid

Situata në Itali vijon të jetë dramatike.

Prej disa ditësh bilanci ditor nga koronavirusi në Itali vijon të shënojë rekorde negative në shifra që të kujtojnë periudhën më të zezë të kësaj pandemie në pranverën e kaluar.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 636 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, të dhëna që nuk përsëriteshin prej muajit maj.

Gjithashtu pas 234 mijë testimesh të kryera, mbi 37900 rezultuan pozitive.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...