Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Top M8-shi i BMW-së mund të arrijë më 2022

Divizioni M i BMW-së, sipas disa burimeve, është duke përgatitur top-versionin e modelit M8.

Fjala është për M8 CSL, i cili pritet të arrijë në vitin 2022. Po ashtu thuhet se ky model tashmë është në fazën e hershme të zhvillimit.

Te ky M8, vëmendje të veçantë tërheq sistemi i tij hibrid i tërheqjes, transmeton KOHA. M8 CSL, po ashtu, pritet të vijë me motor 3.0-litër me gjashtë cilindra dhe me motor elektrik, ku në total pritet të jetë me kapacitet prej 700 kuajfuqi.

Përveç kësaj, BMW M8 CSL do të vijë edhe me disa pjesë nga fibra të karbonit (mbrojtësin e përparmë, mbrojtësin e madh të pasmë, çatinë), si dhe thuhet se ka gjasa që të mos i ketë ulëset e pasme.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...