Agjencia Zhurnal.KS
Kuzhina

Torte me biskota

Përbërësit e tortës me biskota
3 çokollatë
2 krem qumeshti
1 Tako te gatshme
11 biskota Pettit
PËRMBI
karamel ose sos i çokollatës
qumësht
lajthi

Recetë për Torte me Biskota
Kremin e ngrohim ne nje tenxhere dhe kur fillon të vlojë ia shtojmë çokollatën për tu shkrirë.
LEXO EDHE
E shëndetshme, e njelmët – gati për 15 minuta: Tortë çokollate e mrekullueshme pa qumësht dhe pa vezë! (video)

2) Pasi të shkrihet ia shtojmë biskotat e thyer dhe takon e gatshme, pastaj menyren e njejte te renditjes e perserisim.

3) Glazurën e përgatitur e vendosim në një enë ku tani e vendosim për ngrirje.

4) Pas ngrirjës përmbi ia derdhim sosin e çokollatës të cilin e përgatitim me pak qumësht.

5) Ndërsa për zbukurim ia përdorim lajthitë.

Postime të ngjashme

Petulla të shijshme

S.B.

RINIA Center prej tani me pikë shitje edhe në Shkup

S.B.

Sallatë e ngrohtë me patate me mish toni

S.B.

Shije magjepsëse orientale: Sytliaçi origjinal turk është një kënaqësi për grykësit e vërtetë!

S.B.

Puding me fara Chia dhe kafe

S.B.

Brokoli me parmezan: Një recetë që do ta pëlqeni pa masë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...