Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Tragjedi në Britaninë e Madhe: Shpërthim i fuqishëm afër Bristol, ka të vdekur e të plagosur

Një shpërthim i madh ndodhi në një depo pranë Bristol në Britaninë e Madhe, dhe shërbimet e urgjencës njoftuan se ishte një “incident i rëndë”.

Sipas informacionit të parë, disa persona u plagosën, ndërsa “Bristol Post” raporton se të paktën dy persona u humbën jetën.

Shpërthimi ndodhi në portin e Avonmouth dhe shërbimi zjarrfikës njoftoi se ata iu përgjigjën thirrjes për shkak të shpërthimit në një nga magazinat në port.

E përditshmja britanike “Daily Express” shkruan se automjete të shumta patrullimi dhe ekuipazhe të ambulancës janë në vendin e shpërthimit.

Një zëdhënëse e shërbimit zjarrfikës tha se disa njerëz u plagosën në shpërthim, por që rezultati aktualisht nuk dihet. Ajo nuk ishte në gjendje të jepte detaje të mëtejshme në këtë fazë dhe tha se ishte ende në kërkim të njerëzve.

Ekipet e zjarrfikësve u thirrën në një depo në King’s Weston Lane, Avonmouth në 11.22 të mëngjesit të këtij mëngjesi. Aktualisht mbetet e panjohur se çfarë e shkaktoi shpërthimin. Shërbimi i Zjarrit dhe Shpëtimit Avon tha se kishte pasur “viktima të shumta” dhe ata “ende po kërkojnë njerëz” pas “incidentit të rëndë”.

Një zëdhënës tha: “Ne jemi thirrur në një shpërthim të madh në 11.22 në një depo në Avonmouth.

“Ekipet nga Avonmouth, Southmead, Yate, Patchway, Kingswood dhe Temple janë aktualisht të pranishëm.

“Ne jemi bashkuar nga Avon dhe Somerset Policia dhe Ambulanca në vend.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...