Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Shqipëri

Transportonin refugjatë me furgon, arrestohen dy persona

Një tjetër rasti transportit të emigrantëve të paligjshëm është goditur nga Policia e Korçës gjatë aksionit të koduar “Perimetri”.

Në pranga kanë rënë dy persona, E.I. 29 vjeç dhe A.P. 24 vjeç. 29-vjeçari transportonte me furgon 18 emigrantë të paligjshëm, së bashku me 24-vjeçarin që ishte në rolin e shoqëruesit.

Ata ju kishin premtuar refugjatëve se do t’i ndihmonin për të kaluar kufirin drejt vendeve të Bashkimit Europian, kundrejt pagesës duke u marrë secilit nga 100 Euro.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim”.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...