Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Tregoi se është ‘ekspert’ për këtë punë: Momenti kur piloti amerikan bëri një ‘ulje emergjente’ në mes të autostradës

Një pilot, fitues i disa çmimeve bëri një ‘ulje emergjente’ në një autostradë të Minesotës të mërkurën, vetëm duke goditur një automjet sapo “aterroi” në autostradën e ngarkuar.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, aeroplani me një motor Bellanca Viking u ul dhe goditi një automjet, duke mbyllur përkohësisht një pjesë të autostradës të mërkurën mbrëma, thanë zyrtarët.

Dhe pamjet nga Departamenti i Transportit të Minesotës (MnDOT) tregojnë momentin kur 52-vjeçari Craig Gifford uli për mrekulli avionin në 35W.

Siç është bërë e ditur dy persona ishin në bord dhe autoritetet thanë se nuk u raportua për ndonjë të lënduar.

Gifford, një banor i Minneapolis, është një pilot garues aerobatik – një sport që përfshin fluturimin e avionëve në një seri manovrash.

Gifford kishte përfaqësuar Shtetet e Bashkuara në konkurrencën ndërkombëtare në vitin 2017 dhe 2019 me ekipin i cili solli në shtëpi medaljen e bronzit në kampionatet botërore në Afrikën e Jugut në vitin 2017.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...