Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Trump: Unë udhëhiqja shumë shtete kryesore natën e kaluar, avantazhi u zhduk me magji

Presidenti në detyrë i SHBA, Donald Trump hodhi sërish akuza për manipulime të votave. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai pretendoi se deri natën e kaluar ishte para Joe Biden në shumë shtete kryesore. Por më pas, sipas Trump, avantazhi u zhduk me magji.

“Natën e kaluar unë udhëhiqja, shpesh në mënyrë solide, në shumë shtete kryesore, në pothuajse të gjitha ato që drejtoheshin dhe kontrolloheshin nga demokratët. Pastaj, një nga një, avantazhet u zhdukën me magji, ndërsa numëroheshin hedhjet e befasishme të votave. Shumë e 5uditshme. Ata që bëjnë sondazhe ishin tërësisht dhe historikisht të gabuar.”

Edhe më herët gjatë ditës së sotme, Donald Trump tha se janë hedhur vota në kutitë e votimit në orën 4 të mëngjesit.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...