Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Turqia propozon filmin “Miracle in Cell No. 7” për në ‘Oscars 2021’

“Miracle in Cell No. 7” është filmi i cili rrëmbeu zemrat e të gjithëve gjatë muajve të karantinës.

Filmi i cili në turqish quhet “Yedinci Kogustaki Mucize”, trajton historinë e një fëmije dhe babait të saj me të meta mendore. Ky projekt filmik është pjesë e shtëpisë së madhe mediatike, Netflix.

Pasi theu rekordet e shikueshmërisë, “Miracle in Cell No. 7” tashmë është propozuar nga Turqia si filmi përfaqësues i vendit në garën e nominimeve për “Oscars 2021”.

Këtë lajm e ka bërë të ditur aktorja e cila luan Ova-n në këtë film, Nisa Sofiya, përmes një postimi në rrjetin social Instagram.

Ajo ka ndarë me ndjekësit e saj një fotografi të posterit të filmit, duke shkruar në mbishkrimin e saj se filmi është propozim i Qendrës Kinematografike Turke për nominimet e Çmimeve të Akademisë.

“I nominuari për filmin më të mirë ndërkombëtar për ‘Oscars’, Turqi, Mehmet Ada, ai ishte regjisori i filmit tonë”, ka shkruar Sofiya në Instagram.

Përndryshe, Kosova ka çuar si propozim drejt nominimeve të “Oscars 2021” filmin “Exil”, ndërsa Shqipëria filmin “Derë e hapur”.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...