Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

TVSH-ja ime përzgjodhi 15 fituesit mujorë që fituan 20.000 denarë

Shkup, 5 nëntor, zhurnal.mk – Lotaria e Maqedonisë së Veriut sërish përmes ‘TVSH-ja ime, Dhurata ime’ ka përzgjedhur 15 fituesit që zgjedhen çdo një muaj.

Në fillim shpërblimet mujore ishin 100.000 denarë por për shkak të pandemisë shuma u ul në 20.000 denarë. Po ashtu u ul edhe shuma e shpërblimit kryesor, nga tre milionë denarë në një milion denarë.

Në mesin e fituesve të djeshëm shtatë janë prej Shkupi dhe nga një fitues në Negotinë, Makedonska Kamenicë, Prilep, Ohër, Resnjë, Tetovë, Kumanovë dhe Veles.

Ndryshe, edicioni kryesor ku do të ndahen 1.000.000 denarë do të mbahet më 19 dhjetor.

Честитки за добитниците од 9тото коло! 🥳

Posted by МојДДВ #МојаНаграда on Thursday, November 5, 2020

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...