Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Twitter pranoi ‘një të metë të re’ të sigurisë – që mund të ekspozojë të dhënat private të disa përdoruesve të Android

Vetëm disa javë pasi pësuan një sulm serioz të hakerëve, Twitter tashmë po përballet edhe me një tjetër problem të sigurisë. 

Është bërë e ditur se ekziston një “krisje” e sigurisë që mund të ekspozojë të dhënat private të disa përdoruesve Android, shkruan CNBC.

Konkretisht, thuhet se të tjerët mund t’i shohin mesazhet në Twitter, transmeton Telegrafi.

Por është theksuar se tani për tani, nuk kanë asnjë dëshmi se kjo me të vërtetë ka ndodhur.

Mangësia e sigurisë tashmë është zgjidhur për përdoruesit që përdorin versionet Android 8 dhe 9, që do të thotë se 96% e përdoruesve janë të mbrojtur.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...