Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Udhëheqësia e LSDM i jep nderimet e fundit mjekut Trajce Neskovski

Shkup, 17 tetor – Ne i bëmë nderime mikut tonë Trajce Neskovski, i cili na la shumë herët dhe tragjikisht.

LSDM dhe të gjithë kemi humbur shumë. Një luftëtar, një shok, një njeri i madh, një mjek që dha shumë, për partinë, për shtetin, për qytetarët, për të gjithë.

Veprat e tij, socialdemokrate dhe njerëzore, mbeten përgjithmonë, për brezat e ardhshëm. Kjo është madhësia e saj.

Lavdi Trajces, mbetet në zemrat dhe mendjet tona. Pusho në paqe.

https://www.facebook.com/ljupcho.nikolovski.3/posts/2839600496261471

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...