Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Uragani Eta arriti në Guatemalë, duke vrarë të paktën 50 njerëz

Eta është stuhia e 28-të që emërohet në Atlantik këtë sezon, duke lidhur vitin rekord të vitit 2005.

Të paktën 50 njerëz janë vrarë nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet e shkaktuara nga Uragani Eta në fshatrat në Guatemalën veriperëndimore.

Presidenti i Guatemalës Alejandro Giammattei konfirmoi në një konferencë shtypi në Puerto Barrios se më shumë se 50 njerëz kishin vdekur.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...