Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Uragani Iota godet Amerikën Qendrore, një i vdekur në ishullin Providencia

Uragani Iota u ul nga kategoria 5 në 4 teksa drejtohet drejt Hondurasit duke kërcënuar të godasë zona të Vendit amerikano qendror, të shkatërruara nga një tjetër uragan 2 javë më parë.

Autoritetet kanë urdhëruar evakuimin e mijëra njerëzve në zonat bregdetare të Nicaraguas dhe Hondurasit që preken nga Uragani.

Deri tani Iota ka shkaktuar vdekjen e një personi në ishullin karaibik kolumbian të Providencia, ku ka sjellë shumë dëme.
Meteorologët amerikane të National Hurricane Center kanë lajmëruar popullatën për ‘shira të furishëm, erëra katastrofike, përmbytje të papritura dhe rrëshqitje balte’.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...