Agjencia Zhurnal.KS
Shëndetësi

Ushtrimet më të mira për pjesën e qafës: Ky trening i eliminon dhembjet përgjithmonë!

Janë ushtrime të thjeshta, ndërkaq për to është e nevojshme t’i ndani vetëm dhjetë minuta

Një numër gjithnjë e më i madh i njerëzve po përballet me këtë problem, mirëpo është lajm i mirë që ekzistojnë ushtrime të cilat janë të krijuara enkas për pjesën e qafës dhe të cilat gjithmonë mund të eliminojnë tendosjen.

Vetëm pas një jave do të vëreni që intensiteti i dhembjes është zvogëluar, transmeton Telegrafi.

Pos dhembjes së qafës, këto ushtrime do të eliminojnë edhe shqetësimet në pjesën e shpatullave, por do ta përmirësojnë edhe qëndrimin e trupit.

Ky mini-trening do të duhej të bëhej pjesë e rutinës suaj të mëngjesit, ndërkaq instruktorët dhe fiziatrit rekomandojnë që të bëhen së paku 4 herë në javë.

Në video-xhirimin në vijim shikoni se si bëhen këto ushtrime.

Postime të ngjashme

Çfarë mund të tregojnë rrudhat në ballë për shëndetin e zemrës

admin

Si të pastroni enët e gjakut me një trajtim të thjeshtë natyral

admin

Rastet kur nuk duhet të përdorni vaj kokosi

S.B.

Pija shëruese me xhenxhefil që lufton viruset, lehtëson dhimbjen e kyçeve dhe problemet e tretjes

S.B.

Kontrolloni sytë tuaj për shenja të hershme të sëmundjes së zemrës

S.B.

Raporti i ri i AstraZeneca thotë se vaksina ishte 76 për qind efektive në parandalimin e simptomave të COVID-19

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...