Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Vajza me probleme mendore shfrytëzohet seksualisht nga disa persona, mbetet shtatzënë (Video)

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person me dyshimin se ka shfrytëzuar dhe manipuluar duke e detyruar të prostituojë me persona të ndryshëm një 24 vjeçare nga Ferizaj e cila është me aftësi të kufizuar mendore.

Viktima me inicialet N.GJ tani është shtatzënë në muajin e gjashtë dhe nuk di të tregojë se nga kush mbeti me barrë dhe si e rrëmbyen.

Në familjen gjashtanëtarëshe nga Ferizaj, ku vetëm gjyshja është stabile mendërisht, viktima e trafikimit përjetoi edhe dhunë fizike.

Atë e rrahu motra e saj duke e fajësuar për atë që i ndodhi. E gjyshja u detyrua ta lajmërojë rastin në polici, të cilët më pas viktimën e dërguan në Qendrën për Punë Sociale.

Por, gjyshja nuk e ka vetëm hallin e mbesës 24 vjeçare. Ajo ankohet se e ëma e N.GJ bashkë me vëllain dhe motrën e saj kanë aftësi të zvogëluar mendore, derisa i ati është i paaftë për shkak të disa sëmundjeve.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...