Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Vazhdon aksioni i kontrolleve në komunikacion: Policia dënon 230 shoferë në Shkup

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (05.11) vazhdoi me kontrollet e përforcuara në komunikacioni.

“Vetëm në Shkup janë shqiptuar gjithsej 230 masa edhe atë 15 për vozitja pa leje vozitje, 16 masa për mosregjistrim të automjeteve dhe defekteve në automjete, 77 dënime për parkim jo të rregult dhe 29 dënime për mosmbajtje të maskës mbrojtëse”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Ata shtojnë se këto kontrolle do të vazhdojë edhe gjatë ditëve në vijim.

“Ju bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që ta rrisim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...