Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Vdes aktori Bert Belasco në moshën 38 vjeçare

Gjendet i vdekur aktori i njohur amerikan Bert Belasco.

Bert Belasco, i njohur për rolin e tij në serinë BET “Let’s Stay together”, ka vdekur, shkruan Fox News.

Babai i Belasco, Bert Sr., i tha TMZ se djali i tij u gjet i vdekur të Dielën në një dhomë hoteli në Virxhinia, pasi stafi shkoi për ta kontrolluar. Aktori ishte në mes të karantinës për dy javë, sipas babait të tij.

E dashura e tij thuhet se telefonoi hotelin kur nuk kishte dëgjuar nga Belasco për disa kohë.

BertSr., mendon se djali i tij vdiq nga një aneurizëm por po pret në autopsi për të njoftuar zyrtarisht shkakun.

Sipas stacionit të lajmeve, stafi i hotelit tha se ata morën një telefonatë për të kontrolluar Belasco kur familja nuk mund ta kontaktonin, raporti tha se kur arriti ambulanta e parë, ai u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes.

Belasco gjithashtu kishte role në “I’m Dying Up Here”, “The Mick”, “Pitch”, “Key and Peele” dhe “Justified”, ndër të tjera.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...