Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

Vdes avokati i njohur kosovar

Ka vdekur sot në mëngjes, avokati i njohur Nikë Shala.Lajmin e kanë dhënë familjarët e avokatit.Varrimi i të ndjerit bëhet sot në varrezat katolike në Prishtinë në ora 14:00.

Shala ishte avokat i Salih Mustafës, i arrestuar nga Gjykata Speciale për krime lufte.Njoftimi i familjes:Me dhembje të thellë njoftojmë farefisin, miqtë, dashamirët dhe kolegët se sot me datë 09.11.2020 ndërroi jetë më i dashuri jonë: AVOKAT NIKË SHALA.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...