Agjencia Zhurnal.KS
Kronika Maqedoni

Vdes radiologia Poliksena Stojanovska–Gjorgievska nga Kovid-19

Resnjë, 30 nëntor – Zhurnal.mk – Nga komplikimet nga Kovid – 19 vdiq radiologia Poliksena Stojanovska – Gjorgievska nga Shtëpia e Shëndetit në Resnjë.

Të punësuarit në Shtëpinë e Shëndetit me mesazh emocional u përshëndetën nga kolegia e tyre, e cila e humbi betejën me virusin.

“Është e vështirë t’i japësh lamtumirën dhe të thuash lamtumirë kur dikush është i lidhur në mënyrë të pashkëputshme me ekzistencën dhe funksionimin tënd. Nuk është lehtë të thuhet se çfarë do të thotë ky njeri për ne. Poliksena Stojanovska – Gjorgjievska – Poli jonë – specialiste e radiodiganostikës. Gatë gjithë këtyre viteve punë është pjesë e këtij kolektivi, të gjitha njohuritë dhe cilësitë e veta i la në këtë institucion, të gjithë njerëzinë dhe ngrohtësinë e saj që ua dha pacientëve në Prespë”, thonë kolegët.

Doktoreshën Stojanovska – Gjorgjievska e përshkruajnë si të qeshur, të qetë, të matur por me qëndrim të fuqishëm dhe me profesionalizëm të madh.

“E shkëlqyeshme në punën e saj, pa kompromis është përgjigjur thirrjeve mjekësore, e madje edhe në kohëra të pakohë ishte në linjën e parë, duke mos e kthyer asnjë pacient, duke mos e lënë asnjë ditë. Asnjëherë nuk e ngriti zërin për të keq, por jehoi fuqishëm e larg. Njeri i shkëlqyer, profesioniste e madhe, bashkëshorte dhe nënë e pazëvendësueshme. Patëm nderin që e patëm pjesë të këtij kolektivi, që e patëm rastin të hapërojmë pranë teje në jetë dhe punë”, qëndron në mesazhin lamtumirës nga të punësuarit e Shtëpisë së Shëndetit, Resnjë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...