Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Vëmendja te presidenti i ri, Covid-19 bën ‘kërdinë’ në SHBA

Në një moment kur vëmendja është te presidentit të ri, në Shtetet e Bashkuara të Amerikiës është shënuar një tjetër rekord infektimesh me Covid-19.

Në SHBA janë raportuar 140 mijë e 543 raste të reja, shifra më e lartë e infektimeve që në momentin kur ka nisur pandemia. Sipas të dhënave të publikuara nga universiteti John Hopkins kjo është dita e nëntë që në SHBA janë raportuar më shumë se 100 mijë raste.

Dita e dytë me rastet më të shumta është e marta me 136 mijë 325 raste të reja. Gjithashtu edhe numri i të shtruarve në spital është rritur, ku raportohen 61 mijë e 964 të shtruar në spital, shifra më e lartë që në fillimin e pandemisë.

Kujtojmë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës është vendi me numrin më të lartë të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...