Agjencia Zhurnal.KS
Showbiz

Vera Ora me mesazh motivues në muajin e ndërgjegjësimit: Bukuroshet e mia, ju lutem bëni kontrollet dhe ju burra përkrahini ato

Nëna e këngëtares shqiptare e famë botërore, Rita Ora, Vera Sahatçiu-Ora, ka qenë shpesh herë temë e mediave të huaja për historinë e saj të suksesit.

Ajo vite më parë është përballur me sëmundjen e kancerit në gji, ku falë diagnostikimit të hershëm dhe kurajës kishte arritur që ta tejkalonte këtë sfidë, me të cilën përballen shumë gra anë e kënd globit.

Me rastin e muajit tetor, që në botë njihet si muaji i ndërgjegjësimit me gratë e prekura nga kanceri i gjirit, nëna e yllit të famshëm ka shfrytëzuar ndikimin e saj në rrjetet sociale, për t’iu dhënë të gjitha grave një mesazh motivues.

Ajo publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi krah bashkëshortit të aj, Besnikut, në mbishkrimin e së cilës ua kujtoi të gjitha grave që të kryejnë me rregull kontrollet mjekësore dhe të kujdesen për shëndetin e tyre.

“Bukuroshet e mija të dashura, është muaji për të bërë kontrollat kryesore të jetës suaj, lufto kundër kancerit të gjirit. Mos hezito, shko për kontroll të lutem! E ju o burra/partnerë, ndihmoni dhe suportoni femrat e juaja se sëmundja afekton të gjithë të afërmit tuaj”, ka shkruar Vera Ora në Instagram.

Aty nuk ka munguar edhe një koment i vajzës së tyre, super yllit Rita Ora, e cila ka shkruar “I dua prindërit e mi”.

Në një intervistë ekskluzive për Telegrafin të dhënë një vit më parë, Vera Ora, rrëfeu për betejën e saj me kancerin e gjirit dhe mënyrën se si arriti te fitorja e shumë dëshiruar.

Rita dhe familja e saj u shpërngulën nga Kosova në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 1991, kur këngëtarja tani me renome botërore ishte vetëm njëvjeçare në atë kohë.

Postime të ngjashme

Motra e Dua Lipës, Rina bëhet imazh i fushatës së re reklamuese të pijes “Coca-Cola”

S.B.

Princi Harry me punë të re në organizatën bamirëse “BetterUp”

S.B.

Ka vdekur aktori George Segal

S.B.

Bebe Rexha dhe marka e atleteve “Puma” bashkëpunojnë në koleksionin “Power”

S.B.

Kim Kardashian ndërton një qytezë në miniaturë në rezidencën e saj luksoze në Kaliforni

S.B.

Dua Lipa së shpejti do të sjellë një këngë të re, shpreson të mbajë turne në shtator

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...