Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Vetëm 19,3% e të prekurve me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut janë hospitalizuar

Shkup, 4 shtator, zhurnal.mk – Informacionet e publikuara nga Instituti për Shëndet Publik në Maqedoni thonë se deri më 30 gusht, 19,3% e të prekurve me COVID-19 janë hospitalizuar kurse pjesa tjetër janë shëruar në kushte shtëpiake.

“Nga rastet e prekura me COVID-19 vetëm 19,3% janë hospitalizuar apo (janë duke) në kushte spitalore kurse tjerët janë shëruar në shtëpi me simptome të lehta apo pa simptome me pasqyrë më të lehtë të sëmundjes” shkruhet në raportin e ISHP-së.

Përndryshe, numri i rasteve aktive në Maqedoni është 2191 raste, 606 kanë vdekur kurse numri i përgjithshëm i të shëruarve deri tani ka arritur në 11965. Gjithësejt të prekur nga COVID-19 deri tani ka pasu 14762.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...