Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Vetëvendosje: Hotit mund t’i ndihmojë Kosovës, të largohet nga pozita

Në njëvjetorin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të gjashtë tetorit, ku LVV’ja kishte dalë si parti e parë, në Vetëvendosje kanë kërkuar dorëheqjen e Qeverisë Hoti, raporton Gazeta Express.

Në një konferencë para mediave, anëtari i kryesisë së LVV’së, Glauk Konjufca ka kërkuar dorëheqjen e Qeverisë duke thënë se kryeministri Avdullah Hoti në këtë mënyrë do t’i ndihmonte Kosovës.

“Avdullah Hoti ka një shancë me i ndihmu Kosovën. Kjo shancë është me dhanë dorëheqje, vullneti demokratike nuk mundet me u vjedhë”, ka thënë ai.

Sipas Konjufcës, duhet që populli të vendos për ata që duhet të jenë në Qeveri.

“Në çdo vend demokratike kur të prishet partneriteti verdikti i kthehet populli, jo me manipulime me ndërtu një qeveri tjetër, e me kthy në pushtet ata që e kanë zhvatë Kosovën, nuk mundet thjesht, kërkesa jonë është e qartë e ky zë thotë jepjani mundësinë edhe njëherë popullit të Kosovës që me ja tregu vendit gjithsecilit”, ka thënë ai.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...