Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Veturat më të shpejta sportive në treg

Sistemi AWD (me katër rrota), sigurisht që bën një veturë më stabile dhe më të shpejtë.

Njerëzit vozisin vetura me katër rrota, dhe për këtë arsye prodhuesit i referohen si sistemi AWD.

Prodhues të ndryshëm veturash, ndër vite kanë konkurruar mes vete se kush e ka veturën më të shpejtë. Me rritjen e industrisë në dekadat e fundit, janë krijuar shumë vetura të reja me ç’rast edhe u janë përmirësuar perfomancat.

Më poshtë, gjeni disa nga veturat më të shpejta sportive në histori, të cilat janë në treg gjatë vitit 2020.

Acura NSX 191 km/h

Image

Mercedes-AMG GT 195 km/h

Image

Nissan GT-R N ismo 205 km/h

Image

Audi R8 Coupe Performance Quattro 205 km/h

Image

Porsche 911 Turbo S 205 km/h

Image

Ferrari SF90 Stradale 211 km/h

Image

NIO EP9 217 km/h

Image

Lamborghini Aventador SVJ LP770-4 2019 km/h

Image

Bugatti Chiron 261 km/h

Image

Bugatti Divo 261 km/h

Image

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...