Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Vinicë, shkatërrohet grupi që shiste në mënyrë të paligjshme teste për Kovid-19

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Ministri i Brendshëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook ka njoftuar për shkatërrimin enjë grupi në Vinicë që shiste teste për Kovid-19.

Ai me këtë rast apelon deri tek të gjithë qytetarët që të drejtohen vetëm tek personat zyrtarë mjekësorë, siç janë mjekët amë apo epidemiologët e Qendrës së Shëndetit Publik dhe të mos bien pre e këtyre mashtrimeve. Ndërsa MPB-ja në koordinim me institucionet tjera do t’i sanksionoj dukuritë e këtillë, siç është rasti në Vinicë”, ka shkruar Spasovski, duke shtuar se vetëm së bashku do të kontribuojmë në ballafaqimin me Kovid-19.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...