Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Vivo me telefon që ndryshon ngjyrën

Kompania teknologjike kineze, Vivo, është duke punuar në një telefon që s’është parë deri tash në treg. Sipas raportimeve, ai do të ketë mundësinë të ndryshojë ngjyrën vetëm me një klikim.

Kompania po përdor xhamin elektrokrom për të arritur efektin ngazëllues.

Këtë javë ajo ka ndarë një video në “Weibo” duke demonstruar se telefoni shkon nga ngjyra vjollcë në të argjendtë.

Një koncept i tillë ishte paralajmëruar edhe nga “OnePlus” më herët.

Nuk janë dhënë detaje tjera për telefonin e as nuk dihet se kur do të dalë në treg.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...