Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Vjen reagimi emocional i Endrit Thaçit

Endrit Thaçi djali i ish-presidentit Hashim Thaçi ka reaguar pas konfirmimit të aktakuzës për babin e tij nga Gjykata Speciale .

Endriti në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se “babi im e ka fituar betejën e lirisë, dhe të lirë jemi. Ai e udhëhoqi edhe betejën për Republikë dhe shtet u bënë e do të mbesim. Tash do ta udhëheqë betejën për drejtësi”, ka shkruar djali i i ish-presidentit Thaçi.

Ai më tej ka theksuar se lufta e UÇK-së ishte e drejtë.

“Do të më merr malli shumë por do të festoj çdo ditë me buzëqeshje dhe kokën lartë fitoret e tuja me mamin, familjen tonë, shokët. Do të pres me padurim edhe pse shpejtë do të kthehesh në shtëpi. UÇK”, ka shkruar më tej Endriti në postimin e tij.

Kujtojmë se Hashim Thaçi sot në konferencë për media pas konfirmimit të aktakuzës njoftoj se ka dhënë dorëheqje nga posti i presidentit. 

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...