Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO: 1071 karanfila para Qeverisë

Shkup, 5 nentor – VMRO-DPMNE-ja para Qeverisë ka lënë 1071 karanfila, sic thonë nga opozita në shenjë nderimi për 1071 viktimat nga COVID-19.

“Sistemi është I kalbur. Disa ditë pritet për të caktuar testime, edhe sa kohë duhet që të merret rezultati. Është koha e fundit që Ministri I Shëndetësisë Venko Filipçe të dorëhiqet” – ka deklaruar Marija Andonovska nga VMRO-DPMNE-ja.

Nga kjo parti thonë se vendi anjëherë nuk ka pasur numër kaq të lartë viktimash, qoftë në luftë qpo qoftë në sëmundje.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...