Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Filipçe e ka vendosur Maqedoninë në vendin e pestë për vdekshmëri nga Covid-19

Shkup, 12 nëntor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, e ka akuzuar sërish ministrin e Shëndetësisë Venko Filipçe, për keqmenaxhim të situatës me pandeminë COVID-19.

Nga kjo parti thonë se Filipçe e ka vendosur Maqedoninë në vendin e pestë nga 33 shtete evropiane sipas shkallës së vdekshmërisë nga coronavirusi në 100 mijë banorë.

“Filipçe çdo ditë varros anëtarë të shumë familjeve. Ai nuk i ka të gjitha resurset për të ndihmuar dhe gjithçka që bën dështon”, thonë nga VMRO-DPMNE.

Kjo parti kërkon dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë, si dhe përgjegjësi nga Qeveria për gjendjen me coronavirusin.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...