Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE-ja pengoi mjete për 16 Covid-qendra, akuzuan nga LSDM

Shkup, 16 nëntor, zhurnal.mk – Partia më e madhe në pushtet, LSDM përmes një kumtese me shkrim shprehen se VMRO-DPMNE-ja dhe Mickoski aktrojnë shqetësim, penguan mjete për pajisimin e 16 qendrave për kovid, ndërsa viktimat nga koronavirusi i reduktojnë në numra.

Nga kjo parti thonë se nga fillimi i pandemisë e deri sot, qytetarët nga VMRO-DPMNE-ja dhe Hristijan Mickoski kanë parë vetëm lajme të rreme, destruksion, hipokrizi dhe minim të sistemit shëndetësor.

“Nëse Mickoski dhe VMRO-DPMNE-ja do të ishin kujdesur për shëndetin e qytetarëve, ata nuk do të ishin të parët që do të shkelnin masat dhe do të organizonin tubime masive ku nuk respektoheshin protokollet për mbrojtje nga koronavirusi. Nëse ata do të ishin aq të shqetësuar për punonjësit e kujdesit shëndetësor, ata nuk do të bllokonin një hua të Bankës Botërore që do të pajisë 16 qendra kojotash në të gjithë vendin. Në vend të mbështetjes, VMRO-DPMNE-ja qëndroi në anën e gabuar, në anën e koronavirusit”, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...