Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Në vend që të ndërmarrë masa konkrete, pushteti i hedh poshtë ato që ne i propozojmë

Shkup, 3 dhjetor, zhurnal.mk – “Edhe Zaev edhe Buçkovski sjellin vdekjen e Maqedonisë, Filipçe dhe Angellov për shkak të paaftësisë janë përgjegjës për vdekjen katastrofike nga virusi korona. Kjo për fat të keq është një recetë për dështim”, thuhet në kumtesën që këtë mëngjes partia në opozitë VMRO-DPMNE ua ka drejtuar mediave.

Më tej shtojnë se “kryeministri në largim, Zoran Zaev dhe ekipi po bindin opinionin se epidemia është nën kontroll, 33 persona vdiqën në vetëm një ditë, ndërsa rreth 35 për qind e të testuarve janë të sëmurë”.

“E rëndësishme është për qeverinë vetëm të sigurojë privilegje për zyrtarët në mes të epidemisë në kurriz të qytetarëve. Ekzistojnë teste falas dhe të shpejta për zyrtarët, trajtim falas, ndërsa populli mbetet vetëm. Kjo është arsyeja pse njerëzit kërkojnë dorëheqjen e Zaevit. Qeveria e tij e papërgjegjshme i kushton shëndet dhe jetë qytetarëve”, thuhetë në reagimin me shkrim të VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...