Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO-DPMNE: Shëndetësia publike është në kolaps

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sërish ka kërkuar dorëheqjen e ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe.

Sipas kësaj partie, është e qartë se Filipçe dhe Komisioni për Sëmundje Infektive nuk e dijnë se në cilin drejtim lëviz Maqedonia në lidhje me pandeminë.

“Në fillim të pandemisë Venko Filipçe prognozoi numrin që tashmë është kaluar dhe shteti ka hyrë në një kolaps të madh shëndetësor. Për situatën e keqe në shëndetësinë publike flet fakti që disa infektolog dhe motra medicinale e kanë lëshuar vendin e punës”, thonë nga VMRO-DPMNE .

Ndryshe, dje sërish u regjistrua numër i lartë i të infektuarve të rinj me COVID-19, ndërsa numri i përgjithshëm ka shkuar në 21.113.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...