Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO: Nesër bllokada në Shkup dhe protesta në 15 qytete

Shkup, 1 dhjetor – Partia opozitare VMRO-DPMNE me anë të një komunikate për media u ka bërë thirrje qytetarëve që nesër t’u bashkohen bllokadës para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme, përcjell Shenja.

“Vazhdojmë bashkë më popullin në luftën për mbrojtje të nderit i dinjitetit të shtetit dhe popullit maqedonas”.

“Nuk do të lejojmë nënçmim dhe shitjen e interesave shtetërore dhe nacionale dhe për këtë shkak të gjithë bashkë me numër masovik do të dërgojmë porosi që Zoran Zaev i LSDM-ja duhet që orë më parë të largohen më shpejtë, sepse Maqedonisë i kanë sjellur vetëm disfata dhe mossukses.

“VMRO-DPMNE thërret qytetarët nesër (02.12.2020) në orën 15:00 t’u bashkohen bllokadave para Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme, ndërsa protesta do të mbahen edhe në 15 qytete në mbarë vendin, me fillim në orën 18:00”.

“Koha është që qytetarët e Kumanovës, Makedonska Kamenicva, Probishtipi, Dellçevë, Pehçevë,Berovë, Vinicë, Radovish, Vallandovë, Dojran, Veles, Kavadar, Prilep, Manasitr dhe Ohër të bashkohen kundër të keqes të quajtur Zoran Zaev dhe LSDM”.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...