Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

VMRO nesër proteston në 11 qytete

Shkup, 29 nëntor – Partia më e madhe e opozitës, VMRO-DMNE, njoftoi se nesër do të protestojë në 11 qytete.

– Ne vazhdojmë, së bashku me njerëzit kundër shitjes së atdheut. Njerëzit po zgjohen dhe nuk ka kthim prapa. Turpi i Zoran Zaev nuk është i zakonshëm. Le të mos e lejojmë Zoran Zaev të ndryshojë historinë, por të dërgojë një mesazh që ai të hyjë në histori – thuhet në thirrje.

VMRO-DPMNE u bën thirrje qytetarëve në orën 18 të protestojnë në 11 qytete.

– Është koha që qytetarët e Kriva Pallankës, Kratovës, Sveti Nikollës, Negotinës, Strumicës, Gjevgjelisë, Strugës, Krushevës, Kërçovës, Makedonski Brod dhe Gostivarit të bashkohen kundër së keqes së quajtur Zoran Zaev. Protestoni tani, që të mos jetë vonë! Dorëheqja e Zaevit, liria e njerëzve – thuhet në deklaratë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...