Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë Kronika

Vodhi bankën në Lipjan, shkakton vetaksident

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Lipjan, meqenëse dyshohet se ka kryer një vjedhje në një bankë. I njejti duke tentuar t’iu shmanget patrullave policore ka shkaktuar vetaksident trafiku.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se gjatë kontrollimit të veturës së tij është gjetur edhe konfiskuar një revole me pesë fishekë, kaçavidë, dy pajser, një targë e vetyrës dhe një arkë e zbrazët.

“Lipjan 03.12.2020 – 02:25. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti dyshohet se ka kryer një vjedhje në një bankë, ka tentuar ti shmanget patrullave policore dhe ka shkaktuar vetë aksident trafiku. Gjatë kontrollimit të veturës, është gjetur dhe konfiskuar një revole me pesë fishekë, kaçavidë, dy pajser, një targë e veturës dhe një arkë e zbrazët. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, njofton Policia.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...