Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Vodhi në xhami, arrestohet 19-vjeçari në Pejë

Në njoftimin e policisë thuhet se rasti ka ndodhur më 14 gusht, në një xhami në fshatin Vitomericë të Pejës

“Njësitet relevante nga Stacioni Policor nё Pejё menjёherё iu kanё pёrgjigjur vendit tё ngjarjёs dhe janё marrё me rastin nё fjalё. Gjithashtu me datё 30.08.2020 ne tё njëjtin objekt përsëri ka ndodhur rasti i njëjtë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Tutje në njoftim thuhet se njësiti i hetimeve pranё Stacionit Policor nё Pejё pas njё pune intensive operativo-hetimore ma datё 02.09.2020, ka arritur tё identifikojë tё dyshuarin A.G.

“Nё koordinim tё plotë me Stacionin Policor nё Malishevё i dyshuari ёshtё arrestuar dhe i njëjti me urdhër tё Prokurorit tё shtetit pas intervistimit nga hetuesit e Stacionit Policor Pejё ndalohet pёr 48- orё”.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...