Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Von der Leyen: Jemi më të fortë se urrejtja dhe terrori

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka shprehur pikëllimin për sulmin e sotëm në Vjenë, dhe ka ngushëlluar familjet e viktimave.

Ajo ka thënë se ata janë më të fortë se urrejtja dhe terrori, duke theksuar se Evropa është në anën e Austrisë në këtë rast tragjik.

“Jam e shokuar dhe e pikëlluar nga sulmi brutal në Vjenë. Mendimet e mia janë me familjet e viktimave dhe me popullin austriak”, ka shkruar ajo në Twitter.

“Evropa qëndron në anën e Austrisë në solidaritet të plotë. Jemi më të fortë se urrejtja dhe terrori”.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...