Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Vrau shqiptarin dhe e murosi, arrestohet italiani, pjesë e “Cosa Nostras”

Është arrestuar në Itali, një italian, përgjegjës për vrasjen e shqiptarit Astrit Lamaj, 41 vjeç.

Karabinierët e Monzas dhe Caltanissettas, pas hetimeve të zhvilluara, kanë arrestuar 45-vjeçarin Salvatore Tambe, shkruajnë mediat italiane.

Ngjarja makabre i ka fillimet në vitin 2013, kur besohet se Lamaj është vrarë dhe më pas murosur, kurse trupi i tij u gjet në mënyrën më të rëndë të mundshme në vitin 2019.

Sipas asaj që shkruajnë mediat e vendit fqinj, shkak për këtë hakmarrje të dëgjuar rrallë, besohet se ka qenë fakti se shqiptari ka vjedhur disa sende personale.

Autori, përpara se të arrestohej për këtë krim të rëndë, ishte në “arrest shtëpie”. Kjo për shkak se akuzohet se ishte pjesë e familjes mafioze Riesi, edhe kjo pjesëtare e “Cosa Nostras”.

Murosja e shqiptarit në Itali ishte një krim i rëndë që tronditi opinionin publik. Karabinierët, që kur kanë nisur hetimet, duke pasur parasysh mënyrën e krimit, kishin dyshime se në këtë vrasje mund të jetë implikuar mafia.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...