Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Vritet ish-prezantuesi televiziv

Ish-prezantuesi i njohur, Yama Siawash, në Afganistan ka mbetur i vdekur pas shpërthimi me bombë.

Yama Siawash ishte një spiker në kanalin televiziv privat Tolo News dhe kohët e fundit kishte filluar punën në bankën qendrore të vendit.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se ai dhe dy persona të tjerë u vranë pas shpërthimit të një bombe që ishte vendosur poshtë makinës së tij.

Sulmi ndodhi pranë banesës së tij në Kabul. Ende nuk se kush e ka kryer sulmin, por zyrtarët për këtë sulm kanë fajësuar talibanët, të cilët kohët e fundit kanë kryer disa sulme në vend.

Ndërkohë Ministria e Brendshme ka fajësuar grupin militant Haqqani, i cili është i lidhur me talebanët dhe është klasifikuar si një organizatë terroriste nga SHBA.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...