Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

WhatsApp sjell së shpejti një veçori të domosdoshme

Aktualisht WhatsApp ofron mbështetje për disa pajisje përmes WhatsApp Web i cili komunikon me aplikacionin mobil.

Aplikacioni WhatsApp në pronësi të Facebook është duke punuar për të sjellë mbështetjen për përdorimin e aplikacionit në disa pajisje njëherazi me historik bisedash të sinkronizuara.

Madje kompania po teston edhe një aplikacion më vete të iPad. Aktualisht WhatsApp ofron mbështetje për disa pajisje përmes WhatsApp Web i cili komunikon me aplikacionin mobil.

Por WhatsApp Web kërkon që telefoni të jetë i ndezur dhe i lidhur me internetin. Mbështetja e re nuk ka nevojë për një telefon dhe njerëzit mund ta përdorin njëherazi në disa pajisje.

Një mbështetje e tillë është spekuluar prej muajsh dhe do të sjellë sinkronizimin e mesazheve në disa pajisje. WhatsApp aktualisht numëron 2 miliardë përdorues dhe në muajt e fundit ka sjellë disa veçori të reja. Javën e kaluar shtoi një veçori kërkimi për verifikimin e fakteve. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...