Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Xhaka ia dorëzon detyrën drejtorit të ri të Doganës

Në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganës së Kosovës, është mbajtur sot ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës nga ish-ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm, Ibrahim Xhaka, tek ushtruesi i detyrës së drejtorit të tanishëm, Bajram Rexha.

Ndryshimi i pozitave në Doganën e Kosovës ka ardhur pas vendimit të datës 16 tetor 2020 të Qeverisë së Kosovës.

Ekzekutivi para tri ditësh shkarkoi Xhakën nga pozita e drejtorit të përgjithshëm dhe emëroi Rexhën.

Përveç Xhakës, në po të njëjtën ditë është marrë vendimi për shkarkimin e të parit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj dhe kreun e Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj. /Insajderi.com

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...